Sorulmadan

Sorulmadan 15,70 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Feyza Hepçilingirler Türkçe bilgisinin ve bilincinin korunup yaşatılması için hiç ara vermediği uğraşını Sorulmadan adlı kitabında da sürdürüyor.

Responsive image
YAZAR
Feyza Hepçilingirler
DOSYA BOYUTU
6,28 MB
YAYIN TARIHI
2006
DIL
Türkçe
ISBN
9789752893146

Sorulmadan harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Feyza Hepçilingirler. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Feyza Hepçilingirler'den Sorulmadan kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Her ne kadar eski bir deyiş kişinin aynasının yaptığı iş olduğunu söylese de, asıl aynamız kullandığımız dil. Hangi dili kullandığımız değil anadilimizi nasıl kullandığımız kişiliğimize, seçimlerimize, hayata bakışımıza ilişkin çok önemli ipuçları sunuyor. Elbette bu ipuçlarını görmek ve doğru yorumlayabilmek için anadilimizi iyi biliyor olmamız gerek. İşte böyle biri günlük yaşamımızdan siyasi liderlere varıncaya dek bulunduğumuz noktayı ve bu noktanın öncesini sonrasını yalnızca dilimize, dilimizin uğradığı değişimlere bakarak çizebilir. Feyza Hepçilingirler Türkçe bilgisinin ve bilincinin korunup yaşatılması için hiç ara vermediği uğraşını Sorulmadan adlı kitabında da sürdürüyor. Sorulmadan'da günümüz Türkiye'sinin siyasi, coğrafi, kültürel haritalarını tüm atlaslardan daha iyi çiziyor. "İnsanlara yüreğinin tek teli bile kıpırdamadığı halde köpeği için şiir yazanlar, insanları diri diri yakanların avukatlığını üstlenip bir televizyon yayınında kendisinin de öleceğini anımsayınca utanmadan hüngür hüngür ağlayanlar, sudan nedenlerle "manzumeler" karalayanlar var; ama bu manzumeleri edebiyat saymak, edebiyata ağır hakaret olur."Sayfa Sayısı: 394Baskı Yılı: 2006Dili: TürkçeYayınevi: Everest Yayınları 


Hiç soru sorulmadan? Ehadi siz sorun ben cevaplayım Erkek arkadaşımla 2 aylık cıkarken birlikte olduk ve bekaretimi ona verdim. Aşk İlişkileri konusu altında soruldu.