Mucizenin Mimarları

Tüm Butikler Kitap AşkıMucizenin Mimarları 179914. Mucizenin Mimarları 179914. İlk Yorumu Sen Yap! Ürünü değerlendirmek için lütfen Giriş Yap.

Responsive image
YAZAR
Cemal Türkmen
DOSYA BOYUTU
5,87 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9789753439459

PDF formatında Mucizenin Mimarları. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Mucizenin Mimarları kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


2007'nin son aylarında Ankara'nın göbeğinde, okuma yazma bilmeyenleri okuma yazma kurslarına çağıran bir bez afiş asılmıştı.Yaygın söylenişiyle bir okuma yazma seferberliği daha başlatılmıştı.Cumhuriyetin ilk yıllarından beri başlatılıp bir türlü başarıya ulaştırılamayan kim bilir kaçıncı "seferberlik"ti bu. Kimdi bu okuyamayanlar, yazamayanlar? Çoğunluğu kente göç etmiş köy kökenli kadınlardı. Oysa yıllar önce İsmail Hakkı Tonguç-Hasan Âli Yücel ikilisi gerekli altyapıyı hazırlamışlar,15 yıl içinde ilköğretim sorununu temelden çözeceklerini tüm dünyaya duyurmuşlardı; bıraksalardı eğer…Ama bırakmamışlardı. Batıcı hükümetler, tam meyveler toplanacakken Köy Enstitüsü ağaçlarını ölümüne budamaya başlamışlardı. Elinizdeki çalışma, eğitmen kurslarının açılış yılı olan 1936'dan Köy Enstitülerinin "ıslah edilme" gerekçesiyle tırpanlanmaya başlandığı 1946 sonuna kadarki zaman diliminin hikâyesidir; özellikle de bu davaya emek vermiş ve her biri yeni bir Atatürk olmaya ant içmiş on binlerce isimsiz kahramanın destansı hikâyesi.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Kaynak Yayınları 


Diğer. Mucizenin Mimarları. Mucizenin Mimarları. Yeni. Ücretsiz Kargo.