Nuri Demirağ - Türkiye'nin Havacılık Efsanesi

Yayın Evleri. İletişim. Nuri Demirağ Türkiye'nin Havacılık Efsanesi Pdf İndir. Nuri Demirağ, hayata gözlerini açtığı XIX. Asrın son çeyreğinde sıkıntılı bir çocukluk ve gençlik devresinden sonra...

Responsive image
YAZAR
Fatih M. Dervişoğlu
DOSYA BOYUTU
7,97 MB
YAYIN TARIHI
2007
DIL
Türkçe
ISBN
9789754376173

Nuri Demirağ - Türkiye'nin Havacılık Efsanesi harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Fatih M. Dervişoğlu. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Fatih M. Dervişoğlu'den Nuri Demirağ - Türkiye'nin Havacılık Efsanesi kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


1941 yılındaki mülakatında "Gelecek için tasavvurlarınız nedir? sorusuna verdiği cevap, onun ruh halinin en güzel ifadesidir:"Evvela bu müesseseyi fevkalade genişletmek, büyük Yeşilköy Gök Lisesini kurmak... Divriği'de binlerce genci sinesine alacak, telsizciliği, motorculuğu vs. 12 şubeyi ihtiva edecek şekilde Gök Üniversitesini kurmak... Sonra şu çayırın bir kenarında, muradına ermiş insanların huzur ve saadetiyle oturup kahvemi içerken, bir işaretle yüzlerce tayyarenin birden havalandığını görmek. Sıkıntılı bir çocukluk ve gençlik devresinden sonra, "Türkiye'nin en zengin adamı mevkiine geldiğinde, yaşadığı mütevazı hayat düzeniyle olduğu kadar ülke için hayata geçirmeye çalıştığı projelerle de dikkati çekmektedir. O, yürüttüğü taahhüt işlerindeki titizliği, dürüstlüğü yanında, eğitime katkılarıyla kendinden söz edilmesi gereken işadamları neslinin öncüsüdür. Bugün bazı zengin işadamlarının yüz binlerce dolar ödeyerek satın aldıkları uçaklara kendi isimlerini verdiklerini görüyoruz. Ne var ki onlardan hiçbiri kendi fabrikalarında, kendi teknisyenleriyle, kendi sermayeleri ile sıfırdan imal ettirdikleri bir uçağa kendi isimlerini veremediler. Bir kişi hariç: Nuri Demirağ(Tanıtım Bülteninden) 


Fatih Dervişoğlu tarafından kaleme alınan "Nuri Demirağ - Türkiye'nin Havacılık Efsanesi" adlı kitap, Türkiye'deki havacılık tarihine ışık tutuyor. Bir kişi hariç: Nuri DEMİRAĞ.