Galata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyograf

İstanbul'a dair kitaplar hep tarihi yarımadaya odaklanır. Ama "Galata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyografi", Konstantinopolis yarımadasının karşısındaki Beyoğlu bölgesine yoğunlaşıyor.

Responsive image
YAZAR
Brendan Freely
DOSYA BOYUTU
7,33 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9789750830099

Bir Galata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyograf kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Galata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyograf kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Brendan Freely tarafından yazılmıştır.


Sokak sokak Galata, adım adım Pera, karış karış Beyoğlu... Yüzyıllardır farklı kültürleri-kimlikleri kucaklayan, her gün biraz daha değişip dönüşen ama değerli özünü asla yitirmeyen caddeler, mahalleler, hanlar, geçitler: John Freely ve Brendan Freely'nin kaleminden sıradışı bir "biyografi"...İstanbul'a dair kitaplar hep tarihi yarımadaya odaklanır. Ama Galata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyografi, Konstantinopolis yarımadasının karşısındaki Beyoğlu bölgesine yoğunlaşıyor. Bölgenin gelişimini ve sosyal tarihini, Haliç'teki ilk yerleşimlerden Taksim ve çevresindeki son yerleşimlere kadar, sadece mimarisiyle değil, katillerinden mafyasına, fahişelerinden bankerlerine, diplomatlarından sosyetesine kadar, bütün sakinlerini de inceleyerek sokak sokak takip ediyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 264Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Yapı Kredi Yayınları 


16.25 TL. İstanbul'a dair kitaplar hep tarihi yarımadaya odaklanır. AmaGalata, Pera, Beyoğlu: Bir Biyografi, Konstantinopolis yarımadasının karşısındaki Beyoğlu bölgesine yoğunlaşıyor.