YAZAR
Şebnem İşigüzel
DOSYA BOYUTU
10,17 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
2789788614432

Bir İmzalı-Gözyaşı Konağı: Ada 1876 kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! İmzalı-Gözyaşı Konağı: Ada 1876 kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Şebnem İşigüzel tarafından yazılmıştır.


1876 yılı baharında gayrimeşru bebeğimi doğurmak üzere evin erkeklerinden habersiz Büyükada'ya gönderildim. Yanıma Bedriye Kalfa'yı verdiler. Evin kadınları baba ve ağabeyime küçük bir hikâye takdim ettiler. Para kazanma hırsıyla yaşayan babam yokluğumu dikkate alacak vaziyette değildi zaten. Sadece ağabeyim bir süre uzaklarda olacağımı duyunca şaşırmış. Sofrada kızılcık hoşafını kaşıklarken bir an donup kalmış. Ona öyle anlatıldığı üzere, güya, talihsiz bir kaza neticesinde saçlarım tutuşup yandığından, Bedriye Kalfa ile halamın Beyazıd'daki konağına gideceğime, bu sayede kendimi biraz olsun toparlayacağıma inanıvermiş. Böyle başlıyor Gözyaşı Konağı. Gencecik bir kadın, karnında bebeği, kederli ve mağrur, adaya geliyor. Kaderden, ayıp arayan gözlerden, hayata hükmeden erkeklerden uzağa… Bir yanda ahlâka hürmet ve fikri mukaddes masalları, diğer yanda kıpır kıpır hürriyet meseleleri… Şebnem İşigüzel, neşeli, aşk dolu, hayat dolu bir romanla yeni bir ses katıyor, sesine… edebiyata…(Tanıtım Bülteninden)  


İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Gözyaşı Konağı (Ada 1876) - Şebnem İşigüzel. Böyle başlıyor Gözyaşı Konağı. Gencecik bir kadın, karnında bebeği, kederli ve mağrur, adaya geliyor.